Czy po uderzeniu w głowę należy zaszczepić się na tężec?

Witam!Wczoraj wieczorem uderzyłam się mocno w głowę zardzewiałą rzeczą, przez to rozcielam sobie skórę na czole zdezynfekowałam ranę ,utraty przytomności nie było czy w takim wypadku muszę zaszczepić się na tężec ?

Witam! Nie lekceważyłbym zdarzenia. Surowica p/tężcowa lub jeżeli wcześniej była podana to Anatoksyna. Powodzenia i proszę uważać W. Łuczkowski.