Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy zrobić następne TK po uderzeniu w głowę?

Tydzień temu uderzyłam się w głowę, nie bolała mnie, ale wczoraj zrobiłam tomografię komputerową głowy. Lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku. Mam pytanie: Kiedy powinnam zrobić następne TK?

KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Jeśli nie wystąpią u Pani niepokojące objawy, jak bardzo silne bóle głowy, wymioty, asymetria źrenic, niedowład, zaburzenia kontaktu, to nie ma potrzeby wykonywania kontrolnego badania tomografii komputerowej. Warto pamiętać, że promieniowanie rentgenowskie podczas badania TK nie jest obojętne dla organizmu i nie ma sensu wykonywać go zbyt często bez przyczyny.

Trzeba też pamiętać, że bóle głowy o średnim niezbyt dużym nasileniu mogą utrzymywać się do kilku tygodni po urazie głowy, mają one stopniowo ustępujący charakter. W takich sytuacjach wskazany jest oszczędzający tryb życia.

Nie napisała Pani, czy uraz głowy był z utratą przytomności czy bez niej. Jeśli nie doszło do utraty przytomności, to ryzyko pojawienia się w przyszłości jakichkolwiek nieprawidłowości w mózgu związanych z tym urazem jest minimalne. Natomiast jeśli nastąpiła utrata przytomności, to ryzyko to jest nieco większe, choć nadal nieduże.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy