Mojemu synkowi szafka spadła na głowę. Czy może mieć wstrząśnięcie mózgu?

Mój synek ma 21 miesięcy, 2 miesiące temu miał mały wypadek w domu, spadły mu na głowę drzwiczki od szafki kuchennej. Został lekko draśnięty, nie stracił przytomności po tym uderzeniu. Byliśmy z nim w szpitalu. Pani, która go badała powiedziała, że wszystko jest w porządku. Jest jedna rzecz, która mnie martwi po tym wypadku. To to, że syn nie raz bije się po głowie albo wali głową w podłogę. Podaję mu syropy przeciwbólowe i na jakiś czas jest spokój. Czy możliwe jest, że po tym wypadku może mieć jakieś lekkie wstrząśnięcie mózgu albo częste bóle głowy?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Urazy głowy bez utraty przytomności zwykle (choć nigdy nie można być pewnym w 100%) nie mają poważnych następstw. Nawet po urazie głowy bez utraty przytomności przez kilka do kilkunastu tygodni mogą się utrzymywać bóle głowy, które zwykle mają ustępujący charakter. O wstrząśnieniu mózgu mówimy natomiast, gdy podczas urazu głowy doszło do utraty przytomności.

Jeśli jednak coś Panią niepokoi w zachowaniu dziecka i wiąże to Pani z urazem głowy, to warto zasięgnąć porady lekarza, najlepiej neurologa dziecięcego, który wykona badanie przedmiotowe neurologiczne i ewentualnie zleci wykonanie badania neuroobrazowego głowy, takiego jak tomografia komputerowa.