Czy po usunięciu guza z jelita grubego wskazana jest operacja laserowa?

w tamtym roku mój tata miał usuniętego guza z jelita grubego brał chemie obecnie jest dobrze teraz czeka go operacja rozbijanie kamieni laserowo i mam pytanie czy taka operacja laserowa jest wskazana dla takiego pacjenta i czy to nie zaszkodzi na zdrowiu w przypadku mojego taty Proszę o radę i z góry serdecznie dziękuje

Witam , mam za mało danych co do "przebytej" choroby nowotworowej , jak również,co do wielkości kamieni i zakresu planowanego ich rozbijania!!! Proszę omówić szczegóły z onkologiem prowadzącym!!! z.żurawski