Czy po zapaleniu prostaty można jeździć na rowerze?

Witam. Rok temu chorowałem na bakteryjne zapalenie prostaty. W nasieniu wykryta została bakteria enterococcus faecalis. Leczenie trwało kilka miesięcy (najpierw UROLACT, a potem URO-VAXOM). Wszystkie objawy ustąpiły całkowicie, a posiew nasienia nie wykazał obecności bakterii enterococcus faecalis. Czy po przebyciu takiej infekcji są jakieś przeciwwskazania do częstej i długiej jazdy na rowerze?
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Wojciech Zygmunt
74 poziom zaufania

Osobiście uważam, że krótkotrwała jazda na rowerze nie jest przeciwwskazana. Jednakże wahałbym się co do długotrwałej i intensywnej jazdy, gdyż choroby prostaty często rozwijają się (podobnie jak hemoroidy) na skutek nadmiernego przebywania w pozycji siedzącej. Myślę, że powinno być to skonsultowane z urologiem, gdyż istotne na pewno będzie występowanie ewentualnych trwałych zmian w gruczole krokowym po przebytym zapaleniu. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty