Czy mogę ćwiczyć na rowerze treningowym przy przeroście prostaty?

Mam 60 lat i leczę powiększony gruczoł prostaty. Przed laty lekarz urolog zalecił mi dużo spacerów (nie jazdy na rowerze), niesiedzący tryb życia. Mam pytanie czy w związku z tym schorzeniem (prostata się powiększa i wynik PSA również) jest też niewskazane ćwiczenie na rowerze treningowym? Biorę leki tamsugen 0,4 i lifin. Jeżeli nie można, to dlaczego?
MĘŻCZYZNA, 60 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Marcin Buczek
56 poziom zaufania

Szanowny Panie!

Nie udowodniono, aby jazda na rowerze, także treningowym, wpływała znacząco na przerost gruczołu krokowego lub raka prostaty. Jeżeli po jeździe na rowerze będzie odczuwał Pan dyskomfort w okolicy kroczowej bądź pojawiają się inne niepokojące objawy, dobrze byłoby zrezygnować z ćwiczeń na rowerze i zgłosić się do urologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty