Czy po zapaleniu trzustki można napić się alkoholu?

Witam misiac temu moj maz przeszedł zapalenie trzustki,rowniez watroba ucierpiala,i do tego ma 8 mm naczyniaka na watrobie,usg wykazalo wlasnie naczuniak na watrobie ale trzustka w normie,echogenna,gttp mial bardzo wysokie,crp 13% podwyzszone.I moje pytanie brzmi czy moze na swieta sie chociaz troche napic alkoholu?tak do towarzystwa,dodam jeszcze ze ma diete beztłuszczowa.Mezczyzna 35 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

nie .ogólnie jest zakaz alkoholu w przypadkach jak powyżej opisano