Czy podane wyniki badań mogą świadczyć o ciąży pozamacicznej?

Dzień dobry, wczoraj byłam u lekarza potwierdzić ciążę. Według wyliczeń od ostatniej miesiączki minęło równe 6 tygodni. Na USG niestety lekarz nie zobaczył praktycznie nic (tylko zgrubienie z kropką w środku wielkości 0,18 cm), a podobno powinno być już nawet widać zarodek. BetaHCG wyniosła w tym dniu 577,19 jednostek. Jutro powtórzę badanie w celu oceny przyrostu bety. Bardzo martwię się, że coś jest nie tak i że może to oznaczać ciążę pozamaciczną. Czy możliwe jest, że na tym etapie pęcherzyk jeszcze się pojawi i ciąża rozwinie się prawidłowo? Czy jeśli beta wzrośnie dwukrotnie w odstępie dwudniowym mogę być spokojniejsza? Jaka może być przyczyna tak małego wzrostu pęcherzyka? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje powtórzyć badanie i udać się do ginekologa ponownie