Czy podczas ciąży występuje śluz płodny i niepłodny?

Witam! Czy podczas ciąży występuje śluz płodny i niepłodny? Czy w sytuacji, gdy zażyta została tabletka 72 po w przeciągu 35 godzin (do stosunku doszło 2 dni po jajeczkowaniu), wykonany został test ciążowy 10-11 dni po stosunku (wyszedł negatywny) oraz nastąpił okres, spóźniony 4 dni, ale normalny i normalnie trwający (5-6 dni, normalne krwawienie) a teraz minęły dni płodne i niepłodne z obecnością śluzu, (trwają niepłodne, zbliża się okres) to można wykluczyć ciążę? Jak duże są szanse bycia w ciąży pomimo okresu i testu wykonanego 10-11 dni po stosunku (był to test, który wykrywa już 7-dniową ciążę i wykonany był w pierwszy dzień spóźnionego okresu)? Czy może i jak długo może trwać krwawienie podczas ciąży? Czy różni się ono od normalnego okresu? Dziękuję z góry i pozdrawiam!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
w trakcie ciąży nie ma śluzu płodnego i niepłodnego. Jeżeli po zastosowaniu antykoncepcji postkoitalnej wystąpiło krwawienie miesięczne oraz wynik testu ciążowego jest negatywny z pewnością nie jesteś w ciąży. Dla pewności możesz wykonać badanie beta HCG w surowicy krwi- jest to bardzo czuły wskaźnik, który jednoznacznie określi czy jesteś w ciąży czy nie.
Pozdrawiam!