Czy podczas karmienia piersią można wykonać makijaż permanentny?

Witam Chcialabym zrobić sobie makijaż permanentny Brwi, ale jestem mamą karmiaca, maluszek ma 5 mc. Chcialabym wiedzieć czy mogę wykonać taki zabieg czy to nie zaszkodzi małemu ani laktacji . Znalazłam sprzeczne informacje dlatego proszę o poradę eksperta.

Dzień dobry,

Ze względu na Pani spokój oraz bezpieczeństwo radzę wstrzymać się z tym zabiegiem w trakcie laktacji. Nie jest to zabieg ratujący życie, a trzeba mieć na uwadze fakt, że przed jego rozpoczęciem podaje się znieczulenie w formie kremu z lidokainą.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, zabieg nie będzie przeciwwskazaniem jeśli zdecyduje się Pani na zabieg bez znieczulenia, bo to o nie tutaj chodzi. Składniki znieczulenia przenikają do mleka, dlatego też nie do końca wiadomo jaki będzie miało to skutek.
Pozdrawiam serdecznie