Czy makijaż permanentny może mieć jakiś wpływ na ciążę?

Witam. Mam pytanie zrobiłam sobie makijaż permanentny brwi nie wiedząc że jestem w ciąży czy może to mieć jakiś wpływ na ciąże? Pozdrawiam Aneta

Dzień dobry, z uwagi, iż nie są prowadzone badania na kobietach ciężarnych, nie można jednoznacznie określić wpływu wykonania danego zabiegu na rozwój płodu. Z tej także przyczyny wszelkie zabiegi nieratujące życia nie są wskazane w tym szczególnym dla kobiety okresie. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.

Dzień dobry, sam makijaż permanentny niekoniecznie. Natomiast znaczenie tutaj może mieć znieczulenie, które było zastosowane przy zabiegu, dlatego ze niektóre grupy znieczuleń mogą przenikać do krwi i mleka matki.

Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczyńska