Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy podczas karmienia piersią można zrobić kolczyk w pępku?

Witam czy podczas karmienia piersią można przekłuc kolczyk w pępku? Córka ma już rok karmię tylko w nocy
KOBIETA, 21 LAT około miesiąca temu

Makijaż biznesowy - podkład

Umiejętnie wykonany makijaż to ozdoba kobiety. Naucz się wykonywać krok po kroku makijaż biznesowy, zapoznaj się z filmem instruktażowym. To wcale nie musi być trudne.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, może Pani wykonać piercing podczas karmienia piersią – nie ma żadnych przeciwwskazań, ponieważ nawet w przypadku infekcji czy innych powikłań pozabiegowych stosowana jest maść z antybiotykiem o działaniu miejscowym. Również znieczulenie, jeśli jest podawane przed zabiegiem piercingu pępka, podawane jest miejscowo.

To oznacza, że nie ma konieczności zachowania przerwy pomiędzy zabiegiem przekłucia pępka a karmieniem piersią, choć Pani akurat ten problem nie dotyczy, skoro karmi Pani tylko nocą.

Wszystko o piercingu pępka w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://uroda.abczdrowie.pl/kolczyk-w-pepku-cena-i-zabieg-kolczyk-gojenie-rany-ciaza.

Proszę jednak pamiętać, by zachować daleko posuniętą ostrożność przy wyborze miejsca, w którym dokona Pani zabiegu – brak należytej higieny może prowadzić do poważnych infekcji, w tym zakażenia wirusem HPV, gronkowcem, a nawet wirusem HIV. Wówczas też patogen może przenieść się także na dziecko.

Jeśli jest Pani zainteresowana, odsyłam do materiału dotyczącego ziarniny, będącej częstym powikłaniem po piercingu: https://portal.abczdrowie.pl/ziarnina-postac-miejsca-wystepowania-na-ciele-i-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy