Kolczyk w pępku - czy może powodować powikłania?

Czy przekłuwając pępek można uszkodzic aortę brzuszną? Jakie mogą być inne powikłania związane z kolczykiem w pępku? Czy może on w jakiś sposób zagrażać życiu?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Nie ma możliwości, aby w ten sposób uszkodzić aortę brzuszną. Powikłania po przekłuciu pępka i założeniu kolczyka są miejscowe. Przede wszystkim są to stany zapalne w miejscu zabiegu. Dlatego ważne jest, aby w czasie zabiegu wszystkie używane narzędzia były sterylne.
Pozdrawiam