Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pieczenie w klatce piersiowej, mrowienie i drętwienia oraz podejrzenie nerwicy

Witam. Otóż od pewnego czasu zaczeły się dziwne objawy. W zeszłym tygodniu zaczeło się od palenia gardła kilka dni później zaczeły, mnie piec plecy w okolicy klatki pierśiowej, potem miałem mrowienia w niektórych częściach ciała, czasami drętwienia, pulsująca głowa i ciało, drżenie ciała, bywa też, że poduszka jest obśliniona. EKG w porządku, badanie krwi w normie, moczu w miare, OB poniżej 20. Ciśnienia 130/80 Ogólnie boje się chorób, panikuje, siedzący tryb życia, wole być sam, czy to nerwica?
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na ciała ketonowe

Ciała ketonowe pojawiają się, m.in. jeżeli organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości pokarmu na pokrycie zapotrzebowania energetycznego. Dlatego też w profilaktyce powinno stosować badanie krwi na obecność ciał ketonowych ? można je zrobić w domu lub w laboratorium.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być związane z nieprawidłowościami w obrębie górnego odcinka przewodu pokarmowego. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Opisane objawy mogą świadczyć o tzw :nerwicy", ale nie muszą. Warto przede wszystkim udać się do lekarza i wykonać zalecone badania, by wykluczyć inne podłoże. W następnej kolejności zalecona byłaby wizyta u psychiatry lub psychoterapeuty.

Pozdrawiam!
www.pracownia-terapii.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy