Ból w klatce piersiowej podczas nabierania powietrza lub po zjedzeniu ciężkostrawnego posiłku

Witam serdecznie mam pytanie do państwa,mojego męża (29l)często boli jakby tak po środku klatki piersiowej(po całości),przy nabieraniu powietrza,po zjedzeniu czegoś ciężkiego np. smażone.Czy takie objawy mogą być problemami z żołądkiem albo sercem czy jakieś inne przyczyny sa takiego bólu.Pozdrawiam...:)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane nieprawidłowościami w obrębie górnego odcinka przewodu pokarmowego. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.