Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu ciała?

Witam, Mam problem z brzydki zapachem ciała. Odżywiam się zdrowo, nie mam problemu z nadpotliwością. Nie pocę się a smierdzę. Przed pracą zawsze biorę prysznic, ubieram świeże ciuchy, dezodorsnt pod pachy a i tak mniej więcej po 5h trace świeżość, mimo że się nie pocę. Zapach pod koszulka robi się mdły, przypominający podpsuty ser... Im bardziej zakładam pachnące ciuchy tym gorzej... Jakie badania mam wykonać lub do jakiego specjalisty mam się udać??

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Nieprzyjemny zapach ciała jest z pewnością męczącą dolegliwością, również psychicznie, szczególnie jeśli wszelkie Pana starania są bezskuteczne. Dlatego przede wszystkim zachęcamy do skierowania się do lekarza rodzinnego, który zleci komplet badań. Przykry zapach ciała może bowiem świadczyć o wielu dolegliwościach. To może być kandydoza, niewydolność nerek czy wątroby, cukrzyca. Nie warto tego odkładać, ponieważ odnalezienie przyczyny dolegliwości oraz leczenie z pewnością poprawi jakość Pana życia.

Zachęcamy też, by zapoznać się z tekstami o tematyce poruszanej w pytaniu:

https://portal.abczdrowie.pl/nieprzyjemny-zapach-skory-moze-swiadczyc-o-chorobie-nie-zawsze-to-brak-higieny-wideo

Proszę również zapoznać się z podobnym pytaniem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brzydki-zapach-ciala

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przerost-flory-bakteryjnej-skory-a-zapach-ciala

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.