Czy podczas miesiączki mogą wystąpić wymioty?

Witam. Mam niespełna 18 lat. Dziś dostałam miesiączki. Spóźniła mi się 3 dni, a przeważnie mam regularnie. Co miesiąc towarzyszy mi ogromny ból a tabletki(ibuprofen-pabi i nospa) działają po godzinie i krótko. Dziś dodatkowo pojawiły się częste wycieczki do toalety gdzie wydalam małe stolce oraz pierwszy raz wymioty. Dodatkowo przy stosunku czuję ból w środku, czasem też jajników. Czy to coś poważnego?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza ginekologa i internisty po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć

Wymioty podczas miesiączki się zdarzają, podobnie jak luźniejsze stolce. Jeśli jednak te pierwsze będą występować regularnie - warto porozmawiać o swoich dolegliwościach z ginekologiem, który może zastosować odpowiednie leczenie (niektórym dziewczętom bardzo pomagają w złagodzeniu objawów tabletki antykoncepcyjne).
Pozdrawiam serdecznie.

https://terapiaslomka.wordpress.com/