Czy podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych jest możliwa owulacja?

Witam,czy w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych jest możliwa owulacja? Pytam gdyż jestem w czsie brania 2 opakowania yasminelle(okres z odstawienia był) i byłam u lekarza w środku cyklu na badaniu usg dopochwowym i lekarz powiedział mi że mam owulację czy to możliwe?po jakim czasie brania antykoncepcji zanika owulacja?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przy stosowaniu tabletek powinno dojść do zablokowania owulacji. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.