Czy podczas stosowania tabletek Ovulastan występuje owulacja?

Dzień dobry. Bardzo proszę o odpowiedź na nurtujące mnie pytanie: Od tego miesiąca zażywam zgodnie z ulotką i zaleceniami ginekologa tabletki antykoncepcyjne Ovulastan. Zaobserwowałam jednak u siebie śluz, który wygląda na płodny. Czy możliwe jest, że tabletki nie działają i występuje u mnie owulacja? Dodam, że jestem bardzo puntualna, zażywam tabletki regularnie i nie występują żadne czynniki, które mogłyby osłabiać działanie tabletek. Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli prawidłowo zażywa Pani tabletki, nie ma powodów do niepokoju. Ich skuteczność wynosi 99,7%. A propos śluzu, w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej może być on podobny do śluzu płodnego.