Możliwość zajścia w ciążę przy prawidłowym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Szanowni Państwo, chciałabym dowiedzieć się, czy jest możliwe zajście w ciąże przy PRAWIDŁOWYM stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych? Jestem w trakcie pierwszego opakowania, które rozpoczęłam w pierwszym dniu miesiączki, jednak nie jestem pewna co do skuteczności tabletek, ponieważ odnoszę wrażenie, że mam płodne dni. Czy jest to możliwe abym miała dni płodne? Czy tabletki są już skuteczne, mimo, że jest to pierwsze opakowanie? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tabletki antykoncepcyjne działają już od pierwszej zażytej tabletki. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. A propos ich skuteczności, to wynosi ona około 99,7%. Istnieje zatem 0,3% szansy na ciążę nawet pomimo prawidłowego stosowania.