Jak wygląda 100 % zabezpieczenie przed ciążą?

Dzień dobry. Proszę o udzielenie mi odpowiedzi. Biorę tabl.anty.dwuskladnikowe od trzech miesięcy. Biorę zgodnie z zaleceniami. Pierwszy raz odwazylam się na seks dopiero na poczatku trzeciego opakowania.stosowalam także prezerwatywe i przerywany. Mój partner jest zniesmaczony ze ja chce prezerwatywe do tabletek. Panicznie boje się ciąży. Doszukuje sie objawów ciazy . Czy moje zabezpieczenie jest wystarczające? Jak przestać bac się seksu i ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skuteczność tabletek dwuskładnikowych stosowanych prawidłowo wynosi 99,7%. Proszę jednak pamiętać, że jest to skuteczność obliczona dla pełnych stosunków pochwowych bez stosowania jakichkolwiek innych metod zabezpieczających. Ta skuteczność jest zatem naprawdę bardzo wysoka. A propos lęku... Jeśli pomimo stosowania tabletek w połączeniu z innymi metodami antykoncepcyjnymi ma Pani obawy dotyczące zajścia w ciążę, sugeruję pomyśleć o wizycie u psychologa.