Jak poznać, że tabletki działają?

Witam! W jaki sposób mogę mieć pewność, że tabletki antykoncepcyjne działają??? Jaki musi być śluz??? W jaki sposób mogę to zaobserwować? Cały czas nie jestem przekonana do tych tabletek i nie wiem, czy zaczęły działać w moim organizmie.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Prawidłowo stosowana antykoncepcja hormonalna ma bardzo wysoką skuteczność, wyższą niż 99% (zwykle 99,8%). Jeśli zażywa Pani tabletki zgodnie z zaleceniami producenta, nie występują u Pani wymioty i ciężkie biegunki (trwające ponad dobę) oraz nie zażywa Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej (antybiotyki, leki przeciwpadaczkowe, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwgruźlicze), to nie ma powodów, dla których antykoncepcja doustna miałaby nie działać!

Ocena śluzu i temperatury w przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej nie ma sensu. Jeśli pomimo badań naukowych i wieloletnich doświadczeń (pigułka powstała w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku) nie ma Pani zaufania do antykoncepcji hormonalnej, to chyba nie powinna Pani z niej korzystać.

Pozdrawiam!