Czy podejrzenie metaplazji jelitowej to coś poważnego?

Proszę o wytłumaczenie wyniku gastroskopii. Przełyk bez zmian.Linia Z położona na ok.1 cm ponad górną granicą fałdów-pobrano wycinki.Endoskopowe podejrzenie metaplazji jelitowej ESEM C1M0.Wpust bez zmianw inwersji nie obejmuje szczelnie aparatu.Zołądek podatny na rozdmuchiwanie.Sklepienie, trzon i czesc przedodźwiernikowa zołądka bez zmian.Test ureazowy H.Pylori ujemny. Czy podejrzenie metaplazji jelitowej to coś poważnego?! Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam!

Lek. Tomasz Budlewski

Najpierw konieczne potwierdzenie i następnie włączenie odpowiedniego leczenia