Czy podwyższone ATPO to powód do obaw?

Dzień dobry. Ostatnio wykonywałam pakiet badań tarczycowych. Wszystko mam w normie (TSH, FT3, FT4, ATG). Jedynie ATPO mam podwyższone do 63,6 przy normie - poniżej 60. Czy jest to powód do obaw? Czy koniecznie powinnam udać się do lekarza, czy raczej nie ma takiej potrzeby? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Z wynikami badań należy udać się do lekarza POZ. Warto wykonać jeszcze USG tarczycy, na które może on skierować. Takie badania mogą świadczyć o zaczątkach autoimmunologicznej choroby tarczycy. Wskazana jest kontrola co 6 miesięcy.