Podwyższony poziom ATG i ATPO a poronienie

Czy podwyższone ATG i ATPO może mieć wpływ na ciążę i ew. poronienie? Na początku grudnia poroniłam pierwszą ciążę, w 25. dniu pierwszego normalnego cyklu zrobiłam badania, by poszukać przyczyny. TSH, FT3, FT4 są w normie, Estradiol, Progesteron i Prolaktyna też w porządku. Nieprawidłowości pojawiły się przy ATG (192 u/ml) i ATPO (87). Co mogą oznaczać te wyniki? Czy powinnam podjąć jakieś leczenie przed kolejną próbą zajścia w ciążę?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Podwyższenie tych przeciwciał może świadczyć o autoimmunologicznej chorobie tarczycy proponuję udać się do endokrynologa.
Pozdrawiam

Podane wyniki mogą wskazywać autoimmunologiczną chorobę tarczycy - warto uregulować prace tarczycy przed kolejnymi próbami zajścia w ciąże ponieważ od pierwszych tygodni ciąży tarczyca musi intensywniej pracować, co wiąże się z wprowadzeniem odpowiednich dawek leków.