Czy podwyższone FSH świadczy o wejściu w okres menopauzy?

Witam mam 43 lata miesieczkuje regularnie jedyne co sie zmienilo to moja miesiaczka nie jest juz tak obfita jak kiedys. Od prawie pol roku staram sie zajsc w ciaze ale niestety nic z tego nie wychodzi wiec postanowilam wykonac test menopauzalny Climea pojawil sie w okienku bardzo delikatny pasek podwyzszonego FSH czy to oznacza ze moje okresy sa bezowulacyjne i weszlam w okres menopauzy?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Aby to stwierdzić potrzebne są dodatkowe badania, z krwi. W takim wypadku warto skonsultować się z ginekologiem.