Czy pogorszenie wzroku i seplenienie to objaw SM?

Obecnie mam 22 lata. W liceum zaczęły się problemy ze wzrokiem - trudności w łapaniu ostrości, zamglenia, wrażenie mniejszego pola widzenia. Nie występują one na co dzień. Pojawiają się raz na jakiś czas. Poza tym często się seplenie - tez okresowo. Cierpną mi rece i nogi - kilka razy także pod prysznicem, bez większej przyczyny. Ostatnio na basenie pojawiło się całkowite niekontrolowane nietrzymanie moczu. Czesto występują wahania nastroju. Czy to mogą być objawy SM czy martwię się nadmiernie?

Proszę nie stawiać sobie rozpoznań tyko rozpocząć diagnozowanie , najlepiej udać się do dobrego neurologa

Proszę skonsultować się z neurologiem. Jeśli nie znajdzie on przyczyny trudności, wtedy polecam konsultację z psychologiem - być może są to objawy psychosomatyczne nerwicy. Pozdrawiam