Drętwienie ręki w ciąży i SM

Jestem w 29 tyg ciąży i od 9 lat mam zdiagnozowane SM. Od około 3 tygodni drętwieje mi prawa dłoń. W międzyczasie nasilił się ból środkowego palca, jest trochę sztywny i bardzo boli, pomagają zimne komprese trochę łagodzą ból. Leżenie na lewym boku zmniejsza ból. Co to może być? Czy ciąża mogła nasilić SM? Czy szukać przyczyny w kręgosłupie? Czy mogę mieć wykonane MRI? Marta

Elżbieta Rhone

Witam,
możliwe jest, że objawy, które Pani opisuje to zespół cieśni nadgarstka - występuje on dość często u kobiet w ciąży. Jednak ze względu na dodatkowe obciążenie jakim jest SM polecam także kontrolną wizytę u neurologa.