Czy pomimo krwawienia z odstawienia mogę być w ciąży?

Witam, rozpoczęłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych hormonalnych, jednak już po kilku dniach zauważyłam, że totalnie mi nie służyły. Zmiany nastrojów i ból brzucha tak mi dokuczały, że po 6 tabletkach przestałam je brać. Na następny dzień po zaprzestaniu brania tabletek kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia, skończył we mnie (minęło ok. 30 godzin od ostatniej tabletki). Po dwóch dniach dostałam miesiączkę, jednak była ona dość dziwna - krwawiłam dość mocno, ale tylko 4 dni (zazwyczaj okres trwał 7 dni). Czy mimo krwawienia mogę być w ciąży? Wiem, że uprawianie seksu po przerwaniu hormonów nie było zbyt mądre, ale coż, siły wyższe ;) Pozdrawiam i proszę o odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,
nie jest możliwe, by jedynie na podstawie informacji przekazywanych
przez internet sprawdzić czy dana osoba jest w ciąży czy nie.
Prawdopodobieństwo występuje zawsze jeżeli doszło do stosunku seksualnego
nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych płodność znacznie wzrasta,
więc ryzyko ciąży zwiększa się.

Aby uzyskać 100% pewność należy zgłosić się do lekarza ginekologa.
We własnym zakresie można również wykonać test ciążowy
dostępny w aptekach na terenie całego kraju.