Pominięcie tabletki - czy mogę być w ciąży?

Witam,
pominęłam 17 tabletkę z 21 tabletek w opakowaniu, czyli trzeci tydzień. Był to wtorek, zorientowałam się w środę - odruchowo wzięłam następną tabletkę. Teraz mam dylemat. Nie chciałabym przyjmować następnego opakowania bez przerwy.
Czy mogę w takim przypadku potraktować ten wtorek jako 1 dzień przerwy i kolejne opakowanie zacząć też we wtorek po 7 dniach?
Dodam, że ostatni stosunek był w sobotę. Czy jest ryzyko ciąży? Po ilu dniach brania tabletek po tej przerwie nastąpi pełna antykoncepcja?
Z góry dziękuje za odpowiedź
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie

Niestety nie jest możliwe by jedynie na podstawie informacji przekazywanych przez internet sprawdzić czy dana osoba jest w ciąży czy nie.
Prawdopodobieństwo występuje zawsze jeżeli doszło do stosunku seksualnego, nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.

Aby uzyskać 100% pewność należy zgłosić się do lekarza ginekologa. We własnym zakresie można również wykonać test ciążowy dostępny w aptekach na terenie całego kraju.
Ta problematyka jest szeroko omówiona na naszym portalu w
videocastach, odpowiedziach ekspertów i artykułach, przykłady poniżej:
http://abcantykoncepcja.pl/zapomnialam-o-tabletce-co-mam-robic