Pominięta ostatnia tabletka - jakie jest ryzyko ciąży?

Witam. W zeszłym tygodniu pominęłam ostatnią tabletkę z opakowania o czym zorientowałam się dopiero 4 dnia 7-dniowej przerwy. W tym czasie doszło do stosunku bez żadnego zabezpieczenia. Kolejne opakowanie rozpoczęłam po 7-dniowej przerwie licząc od dnia zapomnianej tabletki (czyli o dzień wcześniej niż zazwyczaj). Tabletki zawsze zażywałam regularnie o stałej porze. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Niestety nie jest możliwe by jedynie na podstawie informacji przekazywanych
przez internet sprawdzić czy dana osoba jest w ciąży czy nie.
Prawdopodobieństwo występuje zawsze jeżeli doszło do stosunku seksualnego
nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.

Aby uzyskać 100% pewność należy zgłosić się do lekarza ginekologa.
We własnym zakresie można również wykonać test ciążowy
dostępny w aptekach na terenie całego kraju.