Czy pomimo poziomu b-HCG mogę być w ciąży?

Witam , mam kilka pytań ,ostatni stosunek miałam 14 tyg temu , zrobiłam 4 bety od tego czasu w różnych labatoriach jeden <0.1u/l , drugi <2.30ml , trzecia <0.1u/l oraz czwarty <2.30, te< 0.1 były w jednym labolatorium a te< 2.30 w drugim laboaltorum , moje pytanie brzmi czy może tak być ze kobieta jest w ciąży , płód dobrze się rozwiaja a beta w tym momencie cały czas ujemna poniżej wartości ciążowych czy są takie przypadki na świecie, boje sie ze pomimo negatywnych bet noszę w sobie dziecko

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niepotrzebnie się Pani obawia. Cztery negatywne wyniki badania beta-HCG z pewnością wykluczają możliwość ciąży.

Nawet we wczesnej ciąży hormon ten podnosi się i stale rośnie. Nie jest więc możliwe, aby była Pani w ciąży, a hormon gonadotropiny kosmówkowej był na tak niskim poziomie – zwłaszcza, jeśli od ostatniego stosunku minęło już 14 tygodni.

Zdaniem naszej ekspertki jedyną opcją, że badanie beta-HCG nie wykryje ciąży jest błąd laboratoryjny. Jeśli jednak badanie wykonane zostało kilkukrotnie, jak w Pani przypadku, to tę ewentualność możemy wykluczyć.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bhcg-zawsze-wykrywa-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/negatywny-wynik-beta-hcg-a-mozliwosc-wykluczenia-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/negatywny-wynik-testu-beta-hcg-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.