Czy mogę być mimo tabletek w ciąży?

Witam
27 i 30 czerwca współżyłam z chłopakiem. Biorę tabletki antykoncepcyjne regularnie, a chłopak był zabezpieczony prezerwatywą. Nie doszło do wytrysku we mnie, a tak naprawdę w ogóle go nie było. Po 3 i 4 tyg. od stosunku zrobiłam testy ciążowe, wyszły negatywnie.
Na dodatek byłam u ginekologa 4 tygodnie po stosunku, który zrobił mi USG dopochwowe i wykluczył ciążę. W czasie odstawienia tabletek miałam normalnie okres. Do tej pory były już dwie miesiączki. 10 dni od ostatniej miesiączki zrobiłam test beta HCG, wyszło<1,20:(
Nie wiem, czy test się czasem nie pomylił, skoro nie jest to 0. Po tygodniu czasu od stosunku zaczęłam mieć twardy brzuch i nie ustępuje do tej pory. Dzisiaj do tego wszystkiego wieczorem miałam silny atak bólu pod żebrami i lekkie ukłucie z prawej strony podbrzusza, suchość w ustach i nudności po jedzeniu.
Nie wiem, czy te wszystkie badania się nie pomyliły i czy to faktycznie nie jest ciąża.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie

Po wykonanych przez Panią badaniach zarówno u ginekologa jak i testów ciążowych prawdopodobieństwo ciąży jest raczej znikome. Przyczyn podwyższonego beta HCG może być kilka. Można podejrzewać hormonalnie czynną torbiel jajnika. Mogło też dojść do pomyłki w laboratorium.
Proszę wykonać ponownie badanie oraz wynik skonsultować ze specjalistą ginekologiem.