Czy mogę mieć pewność co do ciąży?

Dzień dobry. Mam 22 lata. Od pół roku nie zabezpieczamy się z chłopakiem. Mój cykl miesiączkowy trwa 33dni. Miesiączkuje regularniej. Ostatnia miesiączka rozpoczęła się 4.05. w dniu spodziewanej miesiączki w czerwcu zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywnie. Następnego dnia test był negatywny. Tydzień później czyli 16.06 zrobiłam kolejny test ponieważ okresu nadal nie było. Również pozytywny. Bardzo mnie to zmieszało, więc umówiłam się na wizytę do ginekologa. Dziś tj. 18.06 ginekolog poinformował mnie, że nic nie widać na USG, i mam wrócić za dwa tygodnie. Kazał przyjmować luteinę. Na moje pytanie czy mogę być w ciąży odpowiedział"nie wiem". Endometrium 13 mm. Tyle z informacji od tego lekarza.. czy jest duże prawdopodobieństwo ciąży? Czy raczej się.nie nastawiać na nią? Dodam, że bardzo zależy nam na maluszku i staramy się. A ostatnie pół roku starań już bardzo mnie bolało psychicznie..

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nikt nie będzie w stanie dać Pani pewności co do ciąży i jej rozwoju. Jedyne co więc pozostaje to czekanie do kolejnego badania, podczas którego z pewnością wiele się wyjaśni.

Pani cykle są dłuższe niż zakładane 28 dni, więc możliwe, że do zapłodnienia doszło później, stąd brak widocznego pęcherzyka ciążowego.

Pozytywne wyniki testów ciążowych to dobry znak. Jeden negatywny wynik może świadczyć o tym, że test ciążowy nie został wykonany poprawnie. Bardziej czułe są badania stężenie beta-HCG, które już teraz może Pani wykonać. Normy badania beta-HCG znajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Badanie to jest również pomocne w wykluczeniu ciąży pozamacicznej. Niski poziom beta-HCG oraz powolne wzrosty mogą świadczyć o jej obecności. Na początkowym etapie poziom beta-HCG powinien bowiem podwajać się co 2-3 dni.

Proszę nie stresować się na zapas i być dobrej myśli. Trzymamy kciuki!

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.