Czy faktycznie zaszłam w ciążę?

Dzień dobry . Mam 27 lat, staram się z mężem o dziecko od 5lat, po histeroskopii stwierdzono, że mój organizm wytwarza przeciwciała.. Odpycha plemniki . Inni proponowali tylko inseminacje i leczenie immunologiczne, lecz tylko mój lekarz wierzył, że encorton wystarczy. Dostałam encorton, brałam go ok 5msc, miałam dwa duże pęcherzyki 26, 27 . I zastrzyk ovitrelle na pekniecie. Tydzień po spodziewanej miesiączce, zrobiłam dwa testy ciążowe, strumieniowy i płytkowy oba wysLy pozytywnie z dwiema wyraźnymi kreskami . Zgłosiłam się do ginekologa, lecz na USG było widać mała plamkę. Zrobił mi test beta HCG pierwszy wynik był 1.09.2021 - 1736,6 Drugi dwa dni później 3.09.2021 - 2769 . Wizytę mam dopiero za tydzień, ale chciałam zapytać czy mam z czego się cieszyć ? Czy wygląda na to, że w końcu się udało ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

najlepiej powstrzymać emocje do momentu wizyty lekarskiej podczas której dowie się Pani więcej i lekarz będzie mógł potwierdzić bądź wykluczyć ciążę.

Dwie wyraźne kreski na testach ciążowych oraz wzrost hormonu beta-HCG dobrze rokują. Choć na początkowym etapie ciąży poziom beta-HCG powinien podwajać się co 2,3 dni, to nie zawsze jest to normą. Ważne, aby obserwować regularne wzrosty tego hormonu. Proszę być dobrej myśli. Już niedługo lekarz rozwieje Pani wątpliwości. Trzymamy kciuki!

Szczegółowe informacje na temat gonadotropiny kosmówkowej znajdują się w jednym z naszych artykułów pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.