Czy faktycznie mogę być we wczesnej ciąży?

Witam. Moja ostatnia miesiączka zakończyła się 17 lutego lecz od zawsze miałam nieregularne miesiączki więc nie przejmowałam się za bardzo jednak kilka dni temu po naciśnięciu piersi zobaczyłam na sutku białą klejacą ciecz to nakłoniło mnie do zrobienia testu zrobiłam ich łącznie trzy z czego dwa strumieniowe wyszły pozytywne o czułości 10mlU/ml lecz płytkowy o czujności 20mlU/ml negatywny dziś byłam u ginekologa i ginekolog po zrobieniu USG dopochwowego nie widzi ciąży skierował mnie na badanie beta HCG czy możliwe jest że jest za wcześnie by ginekolog zobaczył ciążę ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

tak, to możliwe, że jest jeszcze za wcześnie, aby lekarz zauważył ciążę. Najwcześniej można ją potwierdzić w okolicy czwartego tygodnia, kiedy podczas badania widoczny jest pęcherzyk ciążowy.

Wczesna ciąża jest tym bardziej prawdopodobna w Pani przypadku, gdyż wykrywają ją testy o czułości 10mlU/ml, a test o czułości 20mlU/ml daje wynik negatywny. Z tego też powodu ginekolog zalecił Pani oznaczenie hormonu beta-HCG z krwi. Jest to badanie bardziej miarodajne i dzięki niemu będzie wiadomo, jaki dużo hormonu jest aktualnie we krwi.

Inne pytania o początek ciąży znajdzie Pani pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-usg-najwczesniej-wykrywa-ciaze, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-do-ginekologa-na-poczatku-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-mam-udac-sie-do-ginekologa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.