Czy wczesna ciąża rozwinie się dalej prawidłowo?

Dzień dobry chciałam zapytać czy to dobry przyrost beta HCG - Najpierw zrobiłam 2testy płytkowe wyszły pozytywnie 1 Beta HCG (3 dni przed planow. okresem 25.07.2022 )= 136.400 2 Beta HCG po 48h (27.07.)= 535,880 3 Beta HCG po 5 dniach (01.08.2022) wyszła= 5428,200 Biorę duphaston 4 tabl dziennie (bo pierwszą ciążę straciliśmy w styczniu tego roku) Boję się że coś może być nie tak z ciąża jakieś wady, zespoły Downa itd, czy nawet czytałam o ciążowym nowotworze itd. Jestem zastresowana, a wizytę u ginekologa mam dopiero 12 sierpnia. - czy to nie za duży przyrost? Okres ostatni był 02.07.2022r. Aha podczas badania USG ginekolog potwierdził wczesną ciążę zobaczył torbiel na prawym jajniku Kobieta 27l.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wysokie przyrosty hormonu beta-HCG nie muszą świadczyć o żadnych nieprawidłowościach. Najważniejsze, że hormon ten rośnie, co jest oznaką dobrze rozwijającej się ciąży.

Proszę więc nie martwić się na zapas i niepotrzebnie się nie stresować. Stres nie jest wskazany zwłaszcza w aktualnym stanie. Kluczowe będzie badanie ginekologiczne podczas którego lekarz powie Pani więcej na temat zarodka oraz wykryje akcję serca. Na tym etapie nie ma Pani powodów do obaw.

Podobne pytania zadawały zaniepokojone internautki. Nasi lekarze udzielili już na nie odpowiedzi. Znajdzie je Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przyrost-beta-hcg-nie-jest-za-duzy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-jest-powodem-duzego-przyrostu-betahcg-w-ciagu-48-h,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-moze-swiadczyc-zbyt-szybki-przyrost-beta-hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.