Czy to może oznaczać, że dziecko urodzi się chore?

Witam 30.03.2023 robilam bete wynik 797 - Kolejną bete wykonalam 3.04.2023 wynik 1325 Beta wzrosła tylko o 29% Czy to może oznaczać że dziecko urodzi sie chore ? Czy moze powinnam zacząć suplementację kwasem foliowym? Czy moge poronic ? Dodam ze u mego chłopaka w rodzinie jest siostra która ma zespół Downa. Czy to możliwe ze nasze dziecko również może mieć zespół downa ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim zachęcamy do kontaktu z ginekologiem. Lekarz nie tylko oceni przyrosty hormonu beta-HCG, ale również rozwój ciąży. Niskie przyrosty gonadotropiny kosmówkowej mogą świadczyć o nieprawidłowym rozwoju ciąży, ale nie jest to jedyna opcja.

Niskie przyrosty mogą zdarzać się również w zdrowo rozwijającej się ciąży, dlatego proszę nie martwić się na zapas. Ryzyko wystąpienia zespołu Downa nie jest oceniane na podstawie przyrostów beta-HCG, lecz podczas badań prenatalnych, które zleca lekarz.

Proszę z nim również porozmawiać na temat suplementacji kwasem foliowym. Jest on bardzo ważny dla rozwoju ciąży. Rekomendowana dawka wynosi 400 mikrogramów dziennie.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dziecko-bedzie-sie-prawidlowo-rozwijac-pomimo-niskiego-przyrostu-beta-hcg,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-taki-przyrost-beta-moge-uznac-za-wlasciwy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kwas-foliowy-i-zestaw-witamin-dla-kobiet-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.