Skierowanie od dermatologa a badanie mykologiczne

Witam serdecznie, chciałabym zadać kilka pytań dotyczących badania mykologicznego. Istnieje podejrzenie, że pojawił się u mnie jakiś grzyb, infekcja grzybicza, zakażenie grzybicze - coś takiego. Wobec tego muszę wykonać właśnie badanie mykologiczne, ale że pierwszy raz sie z czymś takim spotykam to nie bardzo wiem co teraz zrobić. Przede wszystkim chciałabym zapytać czy aby wykonać badanie mykologiczne potrzebne jest skierowanie od dermatologa? I czy skierowanie dermatolog wystawi od ręki czy konieczne będą wcześniej jeszcze jakieś badania, podczas których lekarz stwierdzi czy rzeczywiście mykologia jest mi potrzebna? Oprócz tego chciałabym również dowiedzieć się jak wygląda takie badanie i jak należy się do niego przygotować, Czy powinnam być na nim na czczo czy nie ma takiej konieczności? I czy jest coś o czym powinnam pamiętać? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź i informację. Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest skierowanie od dermatologa, jeżeli chce pani wykonać badanie na NFZ.