Czy powinnam czekać ze stosowaniem tabletek do miesiączki?

Witam. Moje pytanie dotyczy stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Dokładnie chodzi mi oto, że miesiączki dostanę 13 listopada, a chciałabym zacząć brać tabletki już teraz, czy istnieje taka możliwość? Od kiedy będą one skuteczne? Nie chcę czekać do miesiączki. Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Teoretycznie może Pani rozpocząć stosowanie antykoncepcji hormonalnej w dowolnym terminie. W takim przypadku należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres przyjmowania pierwszego opakowania. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.