Czy powinnam dokończyć kurację lekami?

Zażywam lek Duphaston w celu wywołania miesiączki do badań hormonalnych. Miałam ją jednak dostać w ciągu 5 dni od zakończenia zażywania tabletek, jednak dostałam już teraz a wciąż kilka z nich mi pozostało. Czy powinnam już nie brać pozostałych tabletek żeby jakoś nie zafałszować wyników badań czy jednak powinnam dokończyć kurację lekami?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

lek Duphaston nie zaburzy wyników badań.

O zaleceniach co do dalszego stosowania najlepiej porozmawiać z lekarzem, który go przepisał. Skoro lek był stosowany wyłącznie w celu wywołania miesiączki, która właśnie się pojawiła, to możliwe, że nie trzeba będzie kontynuować jego przyjmowania.

Ostateczna decyzja należy jednak do ginekologa. Proszę więc udać się do jego gabinetu bądź odbyć teleporadę.

Potwierdzeniem słów, iż Duphaston nie zafałszuje wyników badań hormonalnych są wypowiedzi naszych ekspertów z zakresu ginekologii, które znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wplyw-tabletek-duphaston-na-wynik-badan-hormonalnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjmowanie-leku-duphaston-a-mozliwosc-zafalszowania-wynikow-badan-hormonalnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.