Czy powinnam jeszcze raz zdiagnozować synka?

witam Moj syn urodzil sie 39 tyg przez cesarskie ciecie w skali apgar 10 wazyl 3 kg.od 2 doby zoltaczka leczona fototerapia,hipoglikemia wyrownana wlewami 10%glukozy,bilirubina 14.7.spadek masy ciala przy wypisie 2740g,karmiony piersia w ciagu kolejnego tygodnia na 2370g z powodu nidozywienia byl w szpitalu zostal umieszczony w inkubatorze spadki saturacji wymagal tlenoterapi ipodejrzenie choroby metabolicznej.badanie prawidlowe.Od4 doby parametry zyciowe w normie.po wyjsciu ze szpitala karmiony mlekiem nurtamigen karmienie piersia zabronione poniewaz czekalismy na wynik.od urodzenia byl bardzo placzliwy w szpitalu mowiono ,ze niektore noworodki potrzebuja wiecej czulosci.laktacja czesciowo utrzymana idziecko bylo dokarmiane mlekiem bebiko.ladnie przybieralo na wadze i bylo spokojne.kontrolowany przez neurologa.siadal ok 5 miesiaca ,gaworzyl ,raczkowal ok 11m chodzil 15 miesiecy.byl pogodnym i radosnym dzieckiem reagowal na imie usmiechal sie mial kontakt wzrokowy.Ok 3 roku zycia pojawilo sie machanie raczkami w chwilach emocji.Mowa mama, baba przed uk 1roku,2 rok laczyl 2,3 wyrazy zglaszal swoje potrzeby bardz kontaktowy.zabawkami bawi sie malo bardziej wrzuca do pudelka i wysypuje ,buduje domki z jedna sciana .nie lubi puzli ,malowania pisania .w domu spolecznie lunkcionuje dobrze ,zawsze potrzebuje naszego towarzystwa .zna literki, cyferki liczy do 300 a nawet duze liczby np 100,200,300 itd.jako 5 dziecko zaczal chodzic do przeczkola na miesiac wczesniej zaczal bac sie pajeczyn w ogrodzie zaczely sie machania raczkami gdy go niczym nie zajmujemy,sznureczki.W przeczkolu szybko bylo widac ze sie nie integruje tylko macha raczkami.byl badany u psychologa i pedag,log.ma problemy ze skupienim na dluzszy czas zadaje duzo pytan na ktore oczekuje odpowiedzi czasami pyta o to samo.w przeczkoluwidac ze nie potrafi panowac nad bodzcami w duzej grupie dzieci jego zachowanie jest calkiem inne niz jak przebyba z nami w roznych miejscach ,a uwielbia zakupy.ostatnio bardzo zaczepia dzieci dotykajac ich bardzo sie nimi interesuje ,anie umie nawiazac relacji pyta zawsze mnie jak ma dziewczynka na imie ile ma lat . jak mu podpowiem to zapyta.w kwietniu tego roku diagnozowany w centrum autyzmu alfa 2 spot.5 godzin wykluczyli autyzm pokazywalam filmiki jak macha rekami i stwierdzili ze to nie autyzm. funkcionowanie ponizej wieku.we wrzesniu na wizycie u psychiatry dzieciecego na 1 wizycie ok 20 minut stwierdzono autyzm dzieciecy.eeg glowy w normie .diagnoza si zaburzenia atos,tob,lateryzacja skrzyzowana ,odwrazliwianie i wiele innych przez co moze miec problemy z nauka .ma wczesne wspomaganie rozwoju gdzie chetnie pracuje skupiajac sie 20 minut dodam . ze jest tylko z pania .natomiast w przeczkolu gdzie jest drugi rok nie chce pracowac gdy jest duzo dzieci.czekamy na orzeczenie czy ma miec nauczyciela wspomagajacego czy przeniesc go do przeczkola specialnego gdzie ma wczesne wspomaganie i chetnie uczestniczy co mi odradza lekarz i psycholog jak mu pomoc?Czy powinnam jeszcze raz go diagnozowac prosze opomoc i DZIEKUJE

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!
Zawsze warto skonsultować dziecko ponownie jeżeli są wątpliwości.
Niezależnie od wszystkiego należy tez pomyśleć o podjęciu terapii by pracować na obszarami, w których widać problemy.
W razie pytań zapraszam do kontaktu. Również ON LINE.
Pozdrawiam Agata Majda
www. pracowniaterapeutyczna.eu