Czy powinnam kontynuować stosowanie antykoncepcji?

Witam od kilku miesięcy biore tabletki antykoncepcyjne Syndi35 na trądzik i cere Mam 40 lat. Poziom ddimerow wyniósł 3740 bylam na Sor. Nie stwierdzono zakrzepicy ani w płucach ani w nogach. Teraz mam 7mio dniowa przerwe na okres i po zrobieniu krwi ddimery spadły do 780. Lekarz zakazał brav jakiekolwiek antykoncepcję w tym wypadku. Dziś miałam zacząć tabletki ale nie zażyłam jej . Zastanawiam się czy jest kontynuować??? Lekarz powiedział że przy ddimerach ponad norme oraz skokach cosnienia absolutny zakaz brania antykoncepcji. Czy to jest prawda??? Prosze o poradę. Bez tych tabletek moja cera w wieku 40 lat hyla pełna pryszczy jak w wieku 15 a włosy wypadały garściami teraz się to unormowało. Boję się jednak ze znowu ddimery się podniosą i tak są jeszcze 780 ponad norme która jest 500. Proszę o poradę
KOBIETA, 41 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

lekarz ma rację, przy takim poziomie d-dimerów oraz przy skokach ciśnienia trzeba zrezygnować z antykoncepcji hormonalnej. Nie powinna się Pani zatem zastanawiać, ponieważ zdrowie jest najważniejsze. Proszę posłuchać się specjalisty, który zwraca uwagę przede wszystkim na Pani stan zdrowia.

Jeśli zaś chodzi o zmiany trądzikowe oraz nadmierne wypadanie włosów, to warto wykonać badania hormonalne i udać się do dermatologa. Możliwe, że z powodu zaburzeń hormonalnych dochodzi do takich objawów. Specjalista, który na co dzień zajmuje się leczeniem trądziku będzie w stanie coś Pani poradzić.

W naszym serwisie pojawiały się podobne pytania. Umieszczamy je poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zylki-na-nogach-i-wynik-d-dimerow-po-rozpoczeciu-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wyniki-d-dimerow-a-przyjmowanie-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-te-d-dimery-spadna-za-jakis-czas.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.