Czy muszę wykonać badania przed stosowaniem antykoncepcji?

Witam mam pytanie. byłam u ginekologa13 Czerwca przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Vibin mini 3 opakowania ,wypisał mi na podstawie samego wywiadu i badania do pochwowego bez zlecenia badań hormonalnych.Mam problem z okresem bo występuje 2 razy w miesiącu w ostatnim czasie . Kluczowe pytanie : czy mam brać tabletki tak jak mi zalecono ? Czy zrobić badania na własną rękę?Za 2 dni wyjeżdżam za granicę byłam bym wdzięczna za odpowiedź
KOBIETA, 22 LAT 2 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie każdy ginekolog zleca wykonanie badań hormonalnych przed rozpoczęciem doustnej antykoncepcji hormonalnej. Czasem tabletki antykoncepcyjne są przepisywane na podstawie wywiadu i badania ginekologicznego, tak jak było w Pani przypadku.

Może więc Pani rozpocząć przyjmowanie tabletek Vibin Mini już teraz lub wykonać badania hormonalne na własną rękę, a ich wyniki skonsultować ze specjalistą. Decyzja należy do Pani. Jeśli wyjeżdża Pani za granicę, to w tym momencie może to być niemożliwe. Można więc zrobić to po powrocie.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-badania-przed-rozpoczeciem-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/badania-hormonalne-przed-dopasowaniem-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/badania-przed-rozpoczeciem-antykoncepcji-hormonalnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.