Czy powinnam zastosować dodatkowe środki w celu zabezpieczenia?

Od kilku lat regularnie stosuje tabletki antykoncepcyjne vibin mini. Tydzień temu podczas pierwszego tygodnia zapomniałam wziąć drugą tabletkę (14.01), wzięłam ją po ponad 16h. Później tabletki przyjmowałam normalnie. Po tygodniu (21.01) doszło do stosunku bez dodatkowych zabezpieczeń z wytryskiem w środku. Czy zmniejszone działanie tabletki mogło trwać aż 7 dni? Powinnam zastosować inne środki czy byc spokojna, że nie zaszłam w ciążę?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze dla pewności w takich sytuacjach nalezy stosować dodatkowe niehormonalne metody antykoncepcji