Czy powinniśmy zacząć obawiać się ciąży?

Witam, z moją dziewczyną uprawiamy seks od około miesiąca, nie zabezpieczamy się, stosujemy kalendarzyk oraz stosunek przerywany. Ostatnim razem zdarzył się stosunek, jak myśleliśmy, po owulacji, jednak bóle jajników, które towarzyszą jej zawsze w dzień owulacji nadeszły dopiero w ten sam dzień po stosunku. Obawiamy się ciąży, bo okres nie pojawił się w planowany dzień, lecz dziewczyna mówi, że jej okres może w tym miesiącu przyjść 2 dni później, z racji że w poprzednim miesiącu przyszedł 2 dni wcześniej, mówiła też że jej okres zdarzał się sam "regulować" w ten sposób. Czy jest coś takiego w ogóle możliwe i czy powinniśmy zacząć obawiać się ciąży? Podkreślę tylko, że poza nabrzmiałymi piersiami nie miała ona objawów okresu tj. bólów brzucha, a i wahania nastrojów były mniejsze niż zazwyczaj. Proszę o szybką odpowiedź, dziękuję.

Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcji. Jeśli nie chcą Państwo szybko zostać rodzicami, sugeruję wizytę u ginekologa i dobranie antykoncepcji. Oczywiście w opisanej sytuacji istnieje ryzyko ciąży, więc sugeruję wykonać test ciążowy.