Czy powodem tych dolegliwości może być masturbacja?

Przez wiele lat się masturbowałem a to raz a to pare razy dziennie, teraz mam 22 lata oraz dziewczynę która pociąga mnie, na samą mysl o jakiś erotycznych scenach z nią mam zwód, pragnienie jej, lecz gdy już dochodzi do zbliżenia zwód zanika, czasem jest okej lecz po założeniu prezerwatywy on zanika, zdarzają sie dni że jest wszystko okej nawet w prezerwie a później ponownie czas pryska. A gdy mi nie wychodzi ciężko jest odzyskać zwód bo się zaczynam stresować na samą myśl, ze ponownie to się wydarzy. Poranne zwody są u mnie, czy możliwe to jest ze przez nadmierna masturbacje? Bo podczas masturbacji również jakoś szybko zwód zanika u mnie.

Szanowny Panie, Zakładam , że to właśnie stres wpływa negatywnie

na erekcję. Jest to najczęstsza przyczyna zaburzeń wzwodu. Poza tym, należy wykluczyć kilka innych przyczyn np, wad anatomicznych, fizjologicznych, ciśnienia, wpływy leków, etc. W razie braku poprawy zapraszam na konsultacje. Pozdrawiam, KG. www.prepmed.pl