Czy powtórzyć wyniki badań na toksoplazmozę w 32. tygodniu ciąży?

Mam pytanie. W 16 tyg. robiłam badania na toxo i igg igm wyszły dodatnie do tego awidność igg wysoka. Z czego w 2009 roku w pierwszej ciąży miałam igg dodatnie a igm ujemne i awidność wysoką. Byłam u lekarza chorób zakaźnych powiedział że to było nad chorowanie i nie muszę brać żadnych antybiotyków, gdyż gdybym powtórzyła badania w innym laboratorium wyniki byłyby ujemne. Czy mam powtarzać wyniki jestem w 32 tyg.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! O tym czy powinna Pani powtórzyć wyniki powinien zdecydować lekarz, który prowadzi Pani ciążę. Najpewniej nie będzie to jednak konieczne.