Wysoka awidność toksoplazmozy w drugiej ciąży

W pierwszej ciąży wyniki na toxo miałam o przebytym zachorowaniu. Teraz po 5 latach jestem w ciąży i moje wyniki to igg dodatnie i igm dodatnie z czaego awidność wysoka. Byłam u lekarza od chorób zakaźnych, powiedział że jak nie choruje przewlekle to jest to stare zachorowanie i nie mam się czym stresować. Czy mam powtórzyć badania teraz 32 tyg. Wiem że igm może długo się utrzymywać nawet jeśli to nadchorowanie. Nie wiem czy się stresować? Dziękuję za odp.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zaufać opinii lekarza chorób zakaźnych. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.