Badanie na awidność i powtórzenie IgG i IgM w 11. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 11 tyg. ciąży. Ostatnio robiłam badania na toksoplazmozę IgG wyszło mi 122.9(dodatnie) IgM: 0.32 (ujemne) W poradni chorób zakaźnych zlecili mi badanie na awidność i powtórzenie IgG i IgM. Moje wyniki to IgG: 127.4, IgM: 0.29, Awidność przeciwciał IgG 28,79% (niska awidność) Czy to złe wyniki? Co powinnam zrobić?

Piotr Pilarski

Niska awidność nie świadczy o świeżym zakażeniu a jedynie nie pozwala je wykluczyć. Pani wyniki są niejednoznaczne. Proszę omówić swoją sytuację z lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam.